Аймгийн аварга малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид тодорлоо

10 сар
Аймгийн аварга малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид тодорлоо

 

Арван долоодугаар жарны цагаагчин төмөр үхэр жилийн хаврын тэргүүн сарын Шинийн нэгэн-Монголын Цагаан сарын баярыг тохиолдуулан хөдөө аж ахуйн салбарыг хөгжүүлэхэд үнэтэй хувь нэмэр оруулан эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргасан малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид.

     “Аймгийн аварга малчин өрх” цол, тэмдгээр:

     Лхасүрэнгийн Жамбалсүрэн  -Баяндун сумын Хайрхан 2 дугаар багийн малчин

      Борхүүгийн Батцэрэн             -Баяндун сумын Яргай 3 дугаар багийн малчин

      Сумъяагийн Чинбат               -Баянтүмэн сумын Жаргалант 2 дугаар багийн малчин

      Далхаагийн Нямдаваа            -Баянтүмэн сумын  Хотонт 4 дүгээр багийн малчин

      Батмөнхийн Батзориг             -Баян-Уул сумын Харчулуут 2 дугаар багийн малчин

      Батболдын Лхагвадорж         -Баян-Уул сумын Харчулуут 2 дугаар багийн малчин

      Доржхоролын Батболд          -Булган сумын Чулуут 4 дүгээр багийн малчин

      Сандуйжавын Энх-Амгалан  -Булган сумын Хулсаншанд 2 дугаар багийн малчин

      Гөлгөөгийн Ганболд               -Гурванзагал сумын Рашаант 1 дүгээр багийн малчин

      Цэгмидийн Баатарчулуун      -Дашбалбар сумын Сэвсүүл Жараахай

                                                         1 дүгээр багийн  малчин

      Балжиннямын Батзориг         -Дашбалбар сумын Харзат 2 дүгээр багийн малчин

      Баярмагнайн Пүрэвсүрэн      -Дашбалбар сумын Номинт 4 дүгээр багийн малчин

      Дугарсүрэнгийн Бямбасүрэн -Матад сумын Буян-Өндөр 4 дүгээр багийн малчин

      Долгорын Батболд                 -Халхгол сумын Ташгай 3 дугаар багийн малчин

      Доржийн Лхагвасүрэн            -Халхгол сумын Ялалт 2 дугаар багийн малчин

      Доржжамцын Мөнхзаяа         -Хөлөнбуйр сумын Батхаан  2 дугаар багийн малчин

      Адъяасүрэнгийн Пүрэв          -Хөлөнбуйр сумын Баян-Өлзийт1 дүгээр багийн малчин

      Мөнхөөгийн Бат-Очир               -Хөлөнбуйр сумын Баян-Өлзийт 1 дүгээр багийн малчин

      Батжавын Мөнхтулга              -Хэрлэн сумын 6 дугаар багийн малчин

      Раашийн Сүхбаатар               -Сэргэлэн сумын Баян 3 дугаар багийн малчин

      Оросоогийн Хүдэрболд          -Сэргэлэн сумын Барчин 1 дүгээр багийн малчин

      Михлайн Нямчулуун               -Цагаан-Овоо сумын Зүрх 3 дугаар багийн малчин

      Бавуудоржийн Бүтэдваань    -Цагаан-Овоо сумын Хүрээт 4 дүгээр багийн малчин

    Батсуурийн Жаргалсайхан    -Чойбалсан сумын Сүмбэр 2 дугаар багийн малчин

    Жаргалын Отгонбаяр             -Чулуунхороот сумын Цагаанчулуут

                                                          3 дугаар багийн малчин

     Балжингийн Мөнхбаатар       -Чулуунхороот сумын Галуут 2 дугаар багийн малчин

   “Аймгийн аварга тариаланч хамт олон”-оор:

     Майдарын буудай” ХХК          -Баян-Уул сумын 5 дугаар баг

   “Аймгийн аварга тариаланч” цол, тэмдгээр:

    Төмөрийн Амгалан                 -Баяндун сумын 4 дүгээр багийн тариаланч

    Баатарын Батболд                 -Баянтүмэн сумын 1 дүгээр багийн тариаланч

   Сүхбаатарын Энхтулга          -Хэрлэн сумын 2 дугаар багийн тариаланч тус тус тодорлоо.

Нээлттэй ажлын байр
Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний газар